• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

RTG - prośba o pomoc, ból po leczeniu kanałowym "7"

Pytania, obawy
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

RTG - prośba o pomoc, ból po leczeniu kanałowym "7"

Nieprzeczytany postautor: trecer » 19 wrz 2014, 20:43

Witam,

jestem po zakończonym leczeniu dolej siódemki. Sprawa wygląda tak... że, we wtorek zakończono leczenie a ząb boli. Ale od początku.

Udałem się z ukruszonym zębem, leczenie kanałowe. Ząb nie bolał. Po wypełnieniu kanałów udałem się na zdjęcie, niestety Pani doktor ztwierdziła, że jeden kanał wymaga korekty (zdjęcie po prawej stronie). Ząb mnie nie bolał. We wtorek miałem poprawiany wspomniany kanał i zakończone leczenie. Właśnie po wyjściu z gabientu zaczął się problem. Lekko bolał mnie ząb, uznałem że to normalne. W nocy ból się nasilił, na drugi dzień również bolało, jednak chciałem "przeczekać" z nadzieją, że zostało tam tylko coś podrażnione i to powód bólu. W czwartek ból był już mniejszy, jednak udałem się zrobić zdjęcie (po lewej) oraz umówiłem się na ponowa wizyte która będzie dopiero we wtorek... Dzisiaj ząb prawie już nie boli, chociaż straszny ból odczówam przy ucisku (np. podczas jedzenia).

Bardzo proszę o informację, ponieważ do wizyty jeszcze ładnych parę dni... czy taki ból może się utrzymywać przez kilka dni? Czy jednak coś jest nie tak? Może po zdjęciu ktoś jest w stanie ocenić wypełenienie, stwierdzić czy coś jest nie tak, że boli? Czy może nie mam się czym przejmować i ból minie? :)

Zdjęcia:
http://zapodaj.net/c7b8ffdc18a26.jpg.html

Oraz jeszcze zdjecie w "jaśniejszej formie":
http://zapodaj.net/425d0e11faced.jpg.html
trecer
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 19 wrz 2014, 20:13
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Reklama

Odp.: RTG - prośba o pomoc, ból po leczeniu kanałowym "7"

Nieprzeczytany postautor: mymy » 18 paź 2014, 21:54

ból na nagryzanie po leczeniu kanałowym może utrzymywać się przez najbliższe 2-3 dni i jest to całkowicie normalne.
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: RTG - prośba o pomoc, ból po leczeniu kanałowym "7"

Nieprzeczytany postautor: emilialamik » 31 lip 2017, 09:24

Zadzwon do swojego dentysty najlepiej, jest zobowiazany udzielic Ci pomcy, skoro to on cie leczyl
emilialamik
Hero member
 
Posty: 71
Rejestracja: 05 lip 2017, 14:47
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Odp.: RTG - prośba o pomoc, ból po leczeniu kanałowym "7"

Nieprzeczytany postautor: hannaoziebek » 08 sie 2017, 14:36

A mnie dentysta straszyl że będzie bolec,zaopatrzyłam się już w tabletki, ale kazalo sie, ze niepotrzebnie, nic mnie nie bolało. Polecam zadzwonic do swojego lekarza.
hannaoziebek
Początkujący
 
Posty: 8
Rejestracja: 08 sie 2017, 14:26
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Odp.: RTG - prośba o pomoc, ból po leczeniu kanałowym "7"

Nieprzeczytany postautor: zla_osemka » 06 sty 2018, 09:55

Leczenie kanałowe zębów jest poważną sprawą i nie należy lekceważyć, kiedy coś boli. Być może RTG powinno być wykonane jeszcze raz? Ja w sprawach uzębienia korzystam z opieki prywatnej, wyszukuję w sieci specjalistów, czytam opinię, a czasem pytam po znajomych. Mam dosyć słabe zęby i teraz dodatkowo zaczęły wychodzić mi ósemki, czego się bardzo obawiam. W przypadku kompleksowych usług medycznych, zdjęć RTG oraz innych możesz zajrzeć na stronę https://www.helimed.pl/. Ja sama zastanawiam się, czy nie skorzystać z ich usług. Ze zdjęciem mogę iść od razu do stomatologa i szybko załatwić sprawę ósemek. :) Jeżeli coś boli to nie wahaj się i wróć do dentysty! Lepiej szybko upewnić się, że wszystko jest w porządku. Pozdrawiam.
zla_osemka
Początkujący
 
Posty: 8
Rejestracja: 26 gru 2017, 17:16
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Leczenie kanałowe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

  • Reklama
cron