• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Leczenie kanalowe - prosze o porady kilku specjalistow !

Pytania, obawy
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Leczenie kanalowe - prosze o porady kilku specjalistow !

Nieprzeczytany postautor: tymbark92 » 27 cze 2014, 14:59

Witam, na wstepie chcialbym przeprosic za brak polskich znakow i podziekowac za zainteresowanie tematem, gdyz jest to dla mnie nie lada stres. Nigdy nie prepadalem za dentysta, jak kazdy jednak ja mialem zawsze z tym wieksze problemy, spowodowane niechecia i ogolnie jakims lekkim strachem. Mam 21 lat i od jakeigos czasu regularnie chodze i lecze wszystkie zeby by naprawic bledy mlodosci kiedy zapominalo sie myc lub nie chcialo (lenistwo) . Kazdy dentysta zna takie przypadki wiec to zadna nowosc. Do rzeczy.

Mam zrobione juz wszystkie zeby praktycznie, poza jednym. Wiekszosc byla leczona tylko oczyszczaniem z prochnicy, jeden mam od kilku dni zrobiony kanalowo. Zrobil mi dentysta juz korone i wszystko ale ! Nie byl w stanie "zrobic" jednego z kanalow, mowi ze moglby zlamac narzedzie i ze czasem jeden kanal nie jest mozliwy do "zrobienia". Teraz jednak przy dzisiejszej wizycie otrzymalem przykra wiadomosc... Ostatnio zab ktory zostal do leczenia, jest w tragicznym stanie i trzeba go leczyc rowniez kanalowo :( Zdolowalem sie. Nie dlatego ze go nie chce leczyc bo przy znieczuleniu tylko przeboleje 3h i mi go zrobi. Ale bardziej obawiam sie skutkow, gdyz UWAGA ! ten pan powiedzial mi, ze nigdy kanalowe leczenie nie jest "pewne" tzn istnieje ryzyko powiklan, zapalenia czy cos ( tu juz panowie beda wiedzieli o co chodzi ) . No a ja mam jeden dopiero co wyleczony kanalowo, drugi w trakcie....


Moje pytanie brzmi - Jak duze jest ryzyko, bym mial jakies powiklania w zebie wyleczonym kanalowo (szostka), oraz zab ktorego bede leczyc (siodemka) ? Wiem ze to moze glupie pytanie i dentysci niechetnie okreslaja bo ani tu nie widzicie mojego zdjecia, zeba, nic. Ale moze jednak tak intuicyjnie mi odpowiecie by zmniejszyc moj stres. Ewentualnie moze jakies rady co moge zrobic by zmniejszyc ryzyko tego zapalenia. PODOBNO jak by sie nie zagoilo wszystko dobrze to musialbym chirurgicznie cos z tym zebem robic czy to prawda? Jesli tak to jak straszny jest ten zabieg?

Dodam na koniec ze stoje przed WAZNYM dylematem, gdyz zab ktorego zamierzam leczyc jako ostatni (siodemka) jest zniszczony i zostało go tylko 1/3 moze 1/2 . Wiec pyatnie czy warto sie trudzic by go leczyc ( ryzyko powiklan, nie chodzi o kase) czy lepiej go po prostu usunac? Wtedy bede mial luke miedzy 6 a 8 .... Coz moge powiedziec stresuje sie bo boje sie tego zapalenia, powiklan.... Dziekuje za przeczytanie tego dlugiego postu i pozdrawiam serdecznie oczekujac na odpowiedzi.
tymbark92
Początkujący
 
Posty: 2
Rejestracja: 27 cze 2014, 14:41
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Reklama

Odp.: Leczenie kanalowe - prosze o porady kilku specjalistow

Nieprzeczytany postautor: intoxication » 27 cze 2014, 20:06

Witam, jeśli stać Cię na leczenie to zawsze warto spróbować - zawsze będzie czas na ewentualne usunięcie jeśli kiedyś coś się z zębem będzie działo. Zawsze jest jakieś ryzyko,że mimo najlepszego na świecie leczenia coś się będzie działo! Tak jest ze wszystkim , z każdym rodzajem leczenia. Powikłania się zdarzają w każdej dziedzinie!
Jeśli Lekarz powiedział Ci ,że uda się tą siódemkę po leczeniu kanałowym odbudować( tak mocno zniszczoną to pewnie wkład + korona ) to pewnie się da i na pewno warto spróbować! Usuwając zęba też możę być milion różnych powikłań !
pozdrawiam
intoxication
Weteran
 
Posty: 134
Rejestracja: 11 gru 2013, 21:28
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: ogólna
Kierunek studiów: Stomatologia
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Lublin
Uczelnia: UM LUBLIN
Pracuję: Tak

Odp.: Leczenie kanalowe - prosze o porady kilku specjalistow

Nieprzeczytany postautor: tymbark92 » 27 cze 2014, 21:34

Dziekuje za odpowiedz choc nie ukryam ze licze na wiecej odpowiedzi ! Panowie specjalisci bede wdzieczny za kazdego posta.

Dalej niestety nie jestem choc troszke przekonany i zmotywowany, chcialem zapytac o % szanse powiklan, tak na oko moze to mnie troche uspokoi jesli 1 na 100 os sie trafia takie cos , bo jesli sredino co trzeci zabieg to wole sie przygotowac... Ten pan mi powiedzial ze jest wszystko ladnie wypelnionione i zrobione.

Dodam jeszce pytanie - dzis wyleczyl mi 8mkę . Zab madrosci. Czy warto go leczyc? Ciotka dzis mi mowi wyrwij bo i tak sie zepsuje , ze to taki zab jest... Na poczatku mowilismy z dentstya zeby go usunac, mowil ze do usuniecia raczej, ale niby wyleczyl wypelnil ubytki i ma dzialac. Co o tym sadzicie?

I jeszcze raz przypomne pytanie jak duze ryzyko jest powiklan !? Czy moge spac spokojny ? Bo to ze MOZE byc to mi nic nie mowi wiem ze wy lekarze macie te swoje przyzwyczajenia by nie naobiecywac ale ja tu od zmyslow odchodze wiec moze troszke przyziemniej jak kolega koledze cos podpowiecie :) ? Dzieki !
tymbark92
Początkujący
 
Posty: 2
Rejestracja: 27 cze 2014, 14:41
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Leczenie kanalowe - prosze o porady kilku specjalistow

Nieprzeczytany postautor: mymy » 05 lip 2014, 20:24

tymbark92 pisze:ze nigdy kanalowe leczenie nie jest "pewne"

no tak, ale w takim razie co, chcesz by usunięto zęba?
Skoro nie jesteś zmotywowany do leczenia to poproś o usunięcie zęba i po sprawie.
Pytanie czego chcesz?
Leczenie kanałowe przeprowadza się po ty by ratować zęba. Tyle. Jeśli lekarz wykona je prawidłowo, znajdzie wszystkie kanały, szanse są prawie 100% że zachowasz zęba na długie lata. Jeśli chodzi o medycynę nigdy nie ma 100%

tymbark92 pisze:Ciotka dzis mi mowi wyrwij bo i tak sie zepsuje

to ja nie wiem po co do dentysty chodzisz :))
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Leczenie kanalowe - prosze o porady kilku specjalistow

Nieprzeczytany postautor: cynkowa4 » 03 lis 2014, 14:24

jeśli potrzebujesz odpowiedzi specjalistów, może napisz po prostu do dentysty lub telefonicznie się skontaktuj, polecam Ci bardzo dobrego, który zna się doskonale na swojej pracy, popatrz http://www.stomatologia-mikroskopowa.pl ... zenia.html
cynkowa4
Początkujący
 
Posty: 4
Rejestracja: 29 paź 2014, 11:00
Płeć: Kobieta
Jestem: Inna osoba
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Leczenie kanałowe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

  • Reklama
cron