• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Ratunku!!!Boli!!

Pytania, obawy
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Ratunku!!!Boli!!

Nieprzeczytany postautor: Justau38 » 17 sty 2014, 20:11

Ja mam problem z lewą jedynka,ale zaczne od poczatku,
Wyleciała mi prawa jedynka i dałam sobie zrobic mostek 4 zebów z przodu.po zalożeniu mostku na stale po ok 2 tyg prawa jedynka zaczela reagowac na zimne,pojechalam do dentysty co mi robil zeby,wkladal tam jakis żelik,ale nic nie pomoglo,dalej reagowal,Powiedzialam cz nie lepiej usunąć nerwa,zrobil zdjecie i powiedzial ze nerw jest rozpulchniony i go usunął.załózyl fleczer,za 2 dni zaczal pulsowac pojechalam do niego,otworzyl,przeczyscil,zalepil fleczerem,zaczol zab bolec jak cholera,jakby cos chcialo z niego wyjsc,wrocilam na fotel otworzyl,wyczyscil i zostawil otwarty,Przyjechalam do niego za jakis tydz,i znowu czyscil,zamknol fleczerem,i znowu ból nie do wytrzymania,a ze bylo to tuz przed swietami to załozyl lekki fleczerek i zostawil malutki wentylek zrbym mogla przezyc w spokoju swieta,zab cos tam pobolewal ale dalo sie przezyc,po swietach dalej do niego jechalam i znowu otworzyl,wyczyscil i zalozyl fleczer,i znowu ten ból nie do wytrzymania,wrocilam na fotel i znowu to samo,załozyl cieniutki fleczer i jakos przezylam pare nastepnych dni,Po paru dniach pojechalam do niego,i znowu otworzyl,wyczysil i fleczer,i zowu ten okropny ból,wrocilam na fotel otworzy i wyczysci i zalozyl cos innego niz ten fleczer,bolao ale szlo wytrzymac,na dziąsle zrobila mi sie banak i to tez pobolewalo,po paru dniach troszke sie zmniejszyla i byla juz przy korzeniu zeba.dzisiaj bylam u niego znowu,otworzyl,wyczyscil i znowu ten flecze :zab: ,i znowu bolala,otworzyl zęba i wkoncu dostalam antyboityk,wczesniej nie chcial nic da.zab troszke pobolewa ale narazie mozna wytrzymac,Mam pytanie co moze zle robic?ze ciagle po zamknieciu tak boli?bylam po porade u innego dentysty,Pani doktor powiedziale ze prawdopodobnie mam zgorzel,spytalam czy moze mi to zrobic,powiedziala ze tak ale jak bedzie musiala zerwac ten mostek to niestety bede musiala sama sobie go zaplacic.ze jak go sciągnie ten co go zakladal to on musi go zaplacic.podejrzewam ze ten ząb jest do wyrwania i Pan doktor wie o tym ale czeka ile wytrzymam i mu powiem ze ma go wyrwac bo juz nie mam sily.Kto ma tu racje?co mi moze byc.dodam ze ząki dosc duzo kosztowaly i nie stac mnie zeby sobie zrobic jeszcze jedne.POmocy!!!!
Justau38
Początkujący
 
Posty: 2
Rejestracja: 17 sty 2014, 19:49
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: "-"
Kierunek studiów: "-"
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: "-"
Uczelnia: "-"
Pracuję: Nie

Reklama

Odp.: Ratunku!!!Boli!!

Nieprzeczytany postautor: mymy » 18 sty 2014, 15:03

czy było zakładane lekarstwo do kanału korzeniowego?
Czy kanał korzeniowy był przepłukiwany płynem o chlorowym zapachu?
Jeśli nie, to kanał nie został dobrze oczyszczony, więc ząb ma prawo boleć.
Zamieść zdjęcie RTG jeśli jest możliwość.
Spróbuj znaleźć kogoś kto przeleczy zęba przez koronę, wiem że ze zdjęciem pracy będzie pewniej, ale co zrobić skoro nie chcesz go ściągać.
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Ratunku!!!Boli!!

Nieprzeczytany postautor: Justau38 » 19 sty 2014, 23:28

Witam,
Nic nie wiem zeby wkładał jakies lekarstwo,tylko ten fleczer
Kanalprzepłukuje za kazdym razem jak jestem u niego,tym chlorem
Niestety nie mam zdjecia,dentysta ma go u siebie.
Ja bylam juz u innego dentysty i mi powiedziala ze moze mi to zrobic ale jak bedzie trzeba sciągnąć mostek to bede musiała sama go sobie zapłacic.Dlatego jezdze do tego co mi go zakładal.
Mam pytanie czy mozna ten mostek wogóle ściągnąć i potem założyc ponownie?czy raczej póżniej jest do wyrzucenia.
Justau38
Początkujący
 
Posty: 2
Rejestracja: 17 sty 2014, 19:49
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: "-"
Kierunek studiów: "-"
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: "-"
Uczelnia: "-"
Pracuję: Nie

Odp.: Ratunku!!!Boli!!

Nieprzeczytany postautor: mymy » 25 sty 2014, 11:37

jak się da to można, nie zawsze protetyka schodzi zbijakiem, czasem trzeba rozciąć pracę.
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak


Wróć do Leczenie kanałowe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

  • Reklama
cron