• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Okropny bol i goraczka 5 dzien po reendo przy zgorzeli zeba

Pytania, obawy
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Okropny bol i goraczka 5 dzien po reendo przy zgorzeli zeba

Nieprzeczytany postautor: Milena » 20 paź 2013, 05:06

Witam serdecznie

1. Zaczelo sie od peknietego zeba numer 36 . Dentysta stwierdzil zgorzel wykonal trepanacje i kazal wrocic za dwa tygdnie.

2. Musialam isc do innego dentysty nieco pozniej ( przebywam w innym kraju) i sie zaczelo .

3. Dentystka zrobila przeswietlenie - zgorzel . Dala mi antybiotyki i kazala wrocic za tydzien.

4. Pierwszy etap leczenia kanalowego . Rozwiercila wszystko i zaczela drazyc kanaly na jednym znieczuleniu. W pewnym momencie gdy zjechala w glab kanalu zwinelam sie z bolu. Dala mi kolejne znieczulenie z tego co pamietam w glab kanalu czy cos w ten desen. Kanaly dopelnila do polowy . Bol byl przeokropny i na polowie wypelnionych kanalow wizyta sie zakonczyla.( wypelnionych czym nie wiem. Wiem ze plukala kanaly plynem smierdzacym i palacym niczym domestos )Aczkolwiek - nie zauwazyla na przeswietleniu ze jeden kanal jest extra zakrzywiony. Po tym zabiegu zab pobolewal kilka dni , przestalo bolec i bylam w stanie jesc ta strona bez problemow.. i normalnie funkcjonowac.

5. Kazala sie zosic po miesiacu - poszlam - otworzyla zeba po raz kolejny , wyciagnela to co bylo i zaczela drazyc i drazyc.

6. 2 kanaly byly proste . Jeden z kanalow okazal sie byc zakrzywiony ( dopiero teraz to odkryla. Udalo jej sie go wypelnic do konca. Aczkolwiek - w pewnym momencie cos zrobila ( przy koncowce zakrzywionego kanalu ) i poczulam ten sam przeokropny bol jak przy pierwszej wizycie . Drazyla dalej.

7. Wszystkie trzy kanaly zostaly wypelnione . Kazala wrocic za dwa tygodnie ( to jest nastepny poniedzialek ) - Chce mi zalozyc korone lub onlay.

8. Wrocilam do domu i po kilku godzinach sie zaczelo. Od pieciu dni mam goraczke , moja lewa strona twarzy jest spuchnieta bardziej wewnatrz niz na zewnatrz. Bol jest taki sam jak przed rozpoczeciem calego leczenia. Nie moge tego wytrzymac , praktycznie chodze po scianach .... Proszkow preciwbolowych zadnych nie dostalam ani antybiotyku ani zadnych informacji , te zwykle ibuprofeny pomagaja na doslownie 5-10 min. Reszta dnia - czuje bol bez minuty przerwy.

Bardzo prosze o opinie ,nie mam pojecia co robic. Powiem szczerze boje sie isc kolejny raz do tej samej dentystki .
Niepokoi mnie rowniez to co powiedziala a mianowicie - jesli igla sie zlamie to dentysci po prostu igle zostawiaja w srodku zeba bo tak bezpieczniej ! .. Nie jestem znawca ale czy nie jest tak iz kazde cialo obce zwlaszcze igla powiny byc usuniete . ? Do reendo nie uzyla mikroskopu, ale o tym naczytalam sie dopiero teraz.

Naprawde sie niepokoje w tym momencie o wlasne zdrowie. Zwlaszcza czytajac mozliwe powiklania po leczeniu kanalowym.
Prosze o pomoc. Wszystkie zdjecia jestem w stanie zalaczyc niestety dopiero jutro ( wszystkie sa u dentystki ).
Pozdrawiam Milena
Milena
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 20 paź 2013, 04:13
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Reklama

Odp.: Okropny bol i goraczka 5 dzien po reendo przy zgorzel

Nieprzeczytany postautor: mymy » 16 lis 2013, 13:08

potrzebne jest zdjęcie rtg, być może jest w środku narzędzie i kanał/y nie zostały do końca oczyszczone i wypełnione.
czasem w trzonowcach jest czwarty kanał..
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Okropny bol i goraczka 5 dzien po reendo przy zgorzel

Nieprzeczytany postautor: karcmarz » 16 mar 2015, 15:10

Witam, mam okropny problem z zębem właśnie numer 36, od 2 lat leży i czeka przygniły na wyrwanie. Ogólnie kiedyś miałem usuwanego zęba bo ponoć, nie pamiętam, byłem młody, miałem ich za dużo... to było bite 20 lat temu. Teraz w tym miejscu pojawił się obrzęk, promieniujący ból na całe dziąsła a jak patrzę w lusterku do jamy ustnej, jet tam czarna plama i wszystko wskazuje mi na zgorzela: http://www.zebow.objawy.net/Objawy+zgorzela+z%C4%99ba a dziś o 16 jestem umówiony na wizytę u dentysty, pewnie czeka mnie robienie RTG ale ciekaw jestem, jak wy to specjaliści widzicie z w waszej perspektywy i jakiego kosztu leczenia mógłbym się mniej więcej spodziewać? trochę krucho w porteflu :/
karcmarz
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 16 mar 2015, 15:06
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Inna osoba
Tytuł / Specjalizacja: Technik Elektryk
Kierunek studiów: Elektryka
Rok studiów: 6
Miasto uczelni: Poznań
Uczelnia: Poznańska
Pracuję: Nie

Odp.: Okropny bol i goraczka 5 dzien po reendo przy zgorzel

Nieprzeczytany postautor: Radek Karonk » 17 mar 2015, 10:16

skoro dzisiaj idziesz do stomatologa, to on Ci wszystko powinien poiwiedzieć. Lepiej nie sprawdzać swoich objawów w internecie, bo wygląda to zawsze o wiele gorzej
Radek Karonk
Początkujący
 
Posty: 5
Rejestracja: 17 mar 2015, 10:01
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak


Wróć do Leczenie kanałowe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

  • Reklama