• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Ostry ból zęba w trakcie leczenia kanałowego

Pytania, obawy
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Ostry ból zęba w trakcie leczenia kanałowego

Nieprzeczytany postautor: ZbiRek » 25 cze 2013, 14:18

Witam serdecznie. Rzadko udzielam się na forum, ale piszę w lekkiej desperacji. Mam 16 lat i trwa leczenie kanałowe mojego zęba (szóstki dolnej prawej). Ząb jest zatruwany, chyba 3 razy zmieniane było mu to coś co mi zatruwa. Wszystko było dobrze... do piątku. W piątek wracałem autokarem z wycieczki, wtedy poczułem dziwne ukłucie (tak jak przy przebijaniu dziąsła w zębie przy kanałowym) i zaczął boleć mnie ten ząb. Ból był znośny, ale moje reakcje na niego były... ciężkie - zwiotczały mi łydki i miałem ochotę wyładować się na czymś. 5 godzin trwałem w mękach i dodarłem do domu, zażyłem jakieś tabletki i poszedłem spać. Wstałem o 14 rano, wtedy mnie lekko bolało było spoko, zjadłem obiad i poszedłem dalej spać... Kiedy wstałem o 18:00 ból był przeraźliwy. Moja mama zadzwoniła do dentystki, ona zaradziła, by wydłubać wszystko z zęba. Tak zrobiłem. Ból ustał tylko przy nagryzaniu. Ząb nadal boli - promieniuje i kiedy go ruszam. Boli mnie też ząb obok (piątka), kiedy nim ruszam. W poniedziałek byłem u dentysty, innego (moja dentystka jest na urlopie do czwartku), on dał mi znieczulenie i wyciągnął mi nerwy do końca. Zakleił fleczerem gdyby mnie dalej bolało i... boli przeraźliwie, wręcz po zejściu znieczulenia boli tak samo. Mam ból na dolnej kości od ucha aż do podbródka. Boli mnie migdałek, chyba, znajdujący się pod chorym zębem i mam przypuchnięte w tamtym miejscu. Zęby bolą tylko przy dotykaniu, przy stukaniu paznokciem nie boli bardziej. Ząb mnie boli tak mocno, że wczoraj płakałem z bólu (co mi się nigdy nie zdarza - moją reakcją na ból jest śmiech). Ciężko mi opisać to co czuję, przy przełykaniu śliny też mnie boli migdałek ten na dole, myślałem że będę chory bo boli mnie od piątku, ale nie mam innych objawów. A i jeszcze mam podwyższone ciśnienie (148/86 puls 56-60) i czuję gorączkę.

Pani dentystka wczoraj wieczorem stwierdziła, że to może być zakażenie bakteriami, mam antybiotyk o nazwie "DALACIN" 150 mg do tego tabletka osłonowa, jakaś wspomagająca jelita i Apap bo to on najlepiej póki co załagodził mój ból. Nawet po przeciwbólowych trochę mnie boli, a ja muszę coś zrobić, a nie mogę się skupić! Poradźcie coś, bo nie wytrzymam!

Z góry dziękuję,
ZbiRek

Co jeszcze może być z tym zębem. Myślałem coś nad ropą, ale ząb mam otwarty a dziąsła wyglądają na normalne.
ZbiRek
Początkujący
 
Posty: 2
Rejestracja: 25 cze 2013, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Reklama

Odp.: Ostry ból zęba w trakcie leczenia kanałowego

Nieprzeczytany postautor: mymy » 25 cze 2013, 18:09

Witam,
gdyby od razu usunięto nerwy a nie zatruwano kilka razy to pewno by do tego nie doszło. W dzisiejszych czasach zatruwa się coraz rzadziej, lepiej usuwać nerwy w znieczuleniu.
Teraz najprawdopodobniej już wytworzył się ropień. 150 mg dla 16 letniego chłopa to stanowczo za mało, jak już zacząłeś brać zmień po 2 tabletki 3 x dziennie (co 8 godzin).
Na ból lepsze będzie coś z ibuprofenem (ibum, nurofen, ibuprom itp).
Reszta w tylko w gabinecie!
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Ostry ból zęba w trakcie leczenia kanałowego

Nieprzeczytany postautor: ZbiRek » 25 cze 2013, 19:42

Dzięki za poradę i to szybką!
Okazało się, że lekarz, który mi to przepisywał był zwykłym ... idiotą i mimo że miał mi przepisać 300mg przepisał mi 150mg. I faktycznie dawka powyżej 14 roku życia powinna być od 600mg do 1,4g.
Ja do dentystki jeżdżę regularnie od 2 lat, więc zatruwa mi bo i tak co tydzień składam jej wizytę, a ten drugi sposób chyba więcej czasu zajmuje, więc wyszło jak wyszło.

A do przeciwbólowych to nie wiem dlaczego ibuprofen, ibum nie działają iburion tylko lekko łagodzi, więc pozostałem na apapie, który przy 1g odprowadza mnie w stan spokoju i ulgi...
Dzięki i byle do czwartku, jadę wtedy na RTG i potem do dentysty!
ZbiRek
Początkujący
 
Posty: 2
Rejestracja: 25 cze 2013, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Odp.: Ostry ból zęba w trakcie leczenia kanałowego

Nieprzeczytany postautor: domi.nika » 13 paź 2021, 11:47

I jak, udało się?
Ja też tak miałam wracając z wycieczki, potem byłlo tylko gorzej



____________________
http://przewodnik-szczecin.pl
domi.nika
Weteran
 
Posty: 523
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:09
Płeć: Kobieta
Jestem: Student
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: budownictwo
Rok studiów: 5
Miasto uczelni: Szczecin
Uczelnia: ZUT
Pracuję: Nie

Odp.: Ostry ból zęba w trakcie leczenia kanałowego

Nieprzeczytany postautor: elka74 » 11 wrz 2023, 15:05

Warto się skontaktować z dentystą

__
https://www.darkcoffee.pl/serwis-napraw ... a-warszawa
elka74
Weteran
 
Posty: 1074
Rejestracja: 13 lis 2017, 23:26
Płeć: Kobieta
Jestem: Inna osoba
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak


Wróć do Leczenie kanałowe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

  • Reklama