• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

"coś" w kanale

Pytania, obawy
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

"coś" w kanale

Nieprzeczytany postautor: elenthar » 26 maja 2013, 16:11

Dzień dobry. Bardzo proszę o pomoc, gdyż męczący mnie od ponad miesiąca ból nie daje żyć.
Po pierwszej wizycie, na którym miałam leczony kanałowo ząb i założoną truciznę strasznie bolał mnie ząb przez jakieś 10 dni. Ból ustał na tydzień. Zrobiłam prześwietlenia zęba. Pani, która robiła prześwietlenie, stwierdziła, że coś widzi w kanale zęba. Zapytałam tamtejszą dentystkę, ale nie umiała albo nie chciała zidentyfikować tego, co w zębie zostało. Uznała, że też coś faktycznie widzi i muszę udać się z tym do "mojego" dentysty. Jako, że ząb miał być skończony, udać musiałam się i tak. Powiedziałam panu dentyście, że coś widać w tym zębie. Uznał, że to opatrunek. Jako laik nie wnikałam. Ząb został skończony, a ból przez kolejny tydzień i teraz następne dni co noc bardzo silny. Zrobiłam drugie prześwietlenie zęba i mam wrażenie, że w tym samym miejscu nadal coś jest - odrobinę ciemniejszy odcień na końcu lewego kanału. Zdjęcie to oglądało dwóch dentystów plus dentysta, który wykonał kanałowe leczenie. Nikt nic nie zauważył. Wszyscy uznali, że kanały bardzo ładnie wypełnione i nie wiedzą, czemu ząb boli. Możliwe, że ukrywa się tam kolejny kanał. Dostałam na ten moment antybiotyk. Wzięłam jednak do ręki znów to drugie zdjęcie po skończonym leczeniu i ewidentnie widzę tam coś. Czy to może być złamane narzędzie?


Obrazek
Obrazek

Z góry dziękuję za odpowiedź.
elenthar
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 26 maja 2013, 15:55
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Reklama

Odp.: "coś" w kanale

Nieprzeczytany postautor: mymy » 30 maja 2013, 11:56

na pierwszym zdjęciu coś widać, bardzo możliwe że to złamane narzędzie, w takim ułożeniu bardzo trudno jest je wyciągnąć ale może da się je "ominąć".
Na drugim zdjęciu widzę wypełnione 2 kanały, a powinny być 3 albo 4. Kanał bliższy policzkowy wydaje się być pusty - jest to prawdopodobna przyczyna bólu
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Leczenie kanałowe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

  • Reklama
cron