• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Kanałowe, anytbiotyki, ból - a dentystka nic!

Pytania, obawy
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Kanałowe, anytbiotyki, ból - a dentystka nic!

Nieprzeczytany postautor: aleks89 » 05 mar 2011, 00:30

Miałam już kanałowo robioną szóstkę - ząb po paru borowaniach, więcej w nim plomby niż zęba tak naprawdę. Pod koniec kanałowego dentystka znalazła czwarty kanał, dobierała się do niego najdłuższymi dłutkami (nie znam właściwej nazwy), zakleiła a potem powiedziała, że coś tam się może jeszcze rozwijać, ale miejmy nadzieję, że nie będzie (tak, jak to usłyszałam też mi wszstko opadło!)
Oczywiście, bolało wkrótce potem. Dostałam antybiotiki, które nie pomogły. Potem miałam nawroty bólu, a teraz jest to ciągły ból w dziąśle nad zębem, nie zależnie od tego czy jem. Bo jak dwa dni temu skarżyłam się dentystce, to powiedziała, że po kanałowym to może trochę trwać gojenie, a że dziąsło mnie boli od resztek jedzenia utykających między 6tką a 7ką. Tyle że ja po każdym posiłku dłubię nicią dentystyczną, żeby mi nic tam nie zostało!
No więc mam dylemat: czy kazać dentystce otwierać ząb i leczyć na nowo (choć nie jestem kłótliwą osobą, więc może być ciężko - a do tego ostatnim razem powiedziała, że mogę powtórzyć zabieg prywatnie - za horendalne pieniądze) czy po prostu go wyrwać? Dodam, że ósemki mi jeszcze nie wyszły, i w sumie może nie wyjdą, bo nie mają miejsca w górnym dziąśle.
Pomocy?
aleks89
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 05 mar 2011, 00:22
Płeć: Kobieta
Jestem: Student
Tytuł / Specjalizacja: Student
Kierunek studiów: Dziennikarstwo
Rok studiów: 3
Miasto uczelni: Edynburg
Uczelnia: Edinburgh University
Pracuję: Tak

Reklama

Odp.: Kanałowe, anytbiotyki, ból - a dentystka nic!

Nieprzeczytany postautor: mymy » 07 mar 2011, 00:41

Witam,
ten czwarty kanał został wypełniony? Bo same antybiotyki nie pomogą. Było może robione zdjęcie RTG? Z tego co piszesz znaczy że albo kanał nie został dokładnie oczyszczony albo niedopełniony, albo i jedno i drugie. W takim przypadku konieczne jest powtórne przeleczenie tego kanału (o ile jest pewność że to od niego). Pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Leczenie kanałowe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Reklama