• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Przepełnienie kanałów - różne diagnozy (zdjęcie RTG)

Pytania, obawy
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Przepełnienie kanałów - różne diagnozy (zdjęcie RTG)

Nieprzeczytany postautor: Piterek » 27 maja 2018, 14:49

Witam,

Mam prośbę o pomoc w interpretacji zdjęcia rtg. Wypełnienie kanałów górnej szóstki robione 2 dni temu. Przed zabiegiem ząb był 3 razy zatruwany gdyż ciągle był żywy. W trakcie zabiegu w czasie płukania poczułem w nosie środek do płukania, oraz przedmuchiwane powietrze. Mimo to dentystka wypełniła kanały ćwiekami gutaperkowymi. Po zabiegu w nocy duży katar, ból ucha, uczucie obcego ciała w nosie.Następnego dnia rano wykonałem zdjęcie i pokazałem dentystce. Ona stwierdziła, że kanały są lekko przepełnione, ale to nic nie szkodzi i trzeba zaplombować. Z powodu dolegliwości zdecydowałem udać się na konsultacje ze zdjęciem do innych dentystów i usłyszałem najróżniejsze opinie. Prawdopodobnie ćwieki przebiły się do zatoki. Twierdzili, że koniecznie trzeba wyjąć te ćwieki tylko nie chcieli się podjąć takiego leczenia. Jedna dentystka powiedziała, że tylko resekcja korzenia. Inna natomiast, że pod mikroskopem można to naprawić (wyjąć ćwieki). Kolejna powiedziała, że jest bardzo źle, ale lepiej tego nie ruszać gdyż komplikacje przy wyciąganiu mogą być większe niż jeżeli się zostawi ząb tak jak jest teraz. Obecnie katar mniejszy, ale ząb zaczął pobolewać. Kłucie w nosie najbardziej czuć przy zmianie pozycji. Bardzo proszę o pomoc i radę co dalej robić!
Link do RTG:
https://zapodaj.net/114a90df96465.jpg.html
Piterek
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 27 maja 2018, 14:42
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Reklama

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Leczenie kanałowe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

  • Reklama
cron