• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Kilka pytań odnosnie leczenia kanałowego

Pytania, obawy
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Odp.: Kilka pytań odnosnie leczenia kanałowego

Nieprzeczytany postautor: Atena » 13 sty 2012, 00:08

Od dłuższego czasu bolą mnie zęby - na początku nie umiałam określić czy górne czy dolne - w okolicy 6 i 7 - to było takie delikatne, rozlewające się ćmienie. Pani doktor przeleczyła mi wszystkie zęby, które w tym rejonie mogły być "podejrzane' . Ból nie odpuszczał, ale w końcu po dłuższym czasie "umiejscowił się" w okolicy górnej 6 (która była leczona kanałowo z 2 lata temu) i raczej odczuwam go w dziąsle. Zrobiłam małe dodatkowe zdjęcie - okazało się że jest zmiana i muszę drugi raz przeleczyć zęba. Niestety, jeden kanał jest niedrożny, zostałam skierowana do innego stomatologa na leczenie pod mikroskopem. Dwa tygodnie temu historia powtórzyła się po drugiej stronie - najpierw ból po drugiej stronie nie wiadomo od którego zęba, aż w końcu umiejscowił się przy kolejnej górnej 6 (która również była leczona kanałowo). Wszystkie zęby mam wyleczone, praktycznie żadnych ubytków. Pani doktor zleciła zdjęcie pantomograficzne - dzisiaj zrobiłam i na tym zdjęciu w okolicy korzeni tych nieszczęsnych dwóch górnych szóstek mam dwie małe białe kropki wielkości główki szpilki. Co to może być? Nieprawidłowe zmiany są przecież ciemne? Mam jeden inny leczony kanałowo ząb, przy korzeniu którego mam o nieregularnym kształcie białą plamkę ale to jest przepchnięty materiał.
Atena
 

Reklama

Odp.: Kilka pytań odnosnie leczenia kanałowego

Nieprzeczytany postautor: mymy » 14 sty 2012, 00:47

Najprawdopodobniej malutka ilość przepchniętego materiału uszczelniającego. Nic groźnego.
pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Kilka pytań odnosnie leczenia kanałowego

Nieprzeczytany postautor: iwoncia_83 » 17 lut 2012, 23:33

WItam

Zaczeło sie w weekend.Ostry ból,nie mogłam spać, jeść.Pulsujący bół.Od czasu do czasu bardzo bolał na zimneWiec zaraz zadzwoniłam do Pani stomatolog.Najpierw badała ktory ząb mnie boli,bo ja czułam ze nr 6 (mimo,ze miałam leczone kanałowo ale nie u niej).Podmuchiwała jakims zimnym powietrzem i bolał.Okazało sie jednak, ze ząb nr 7-zapalenie miazgi.Pani nie zaprponowała znieczulenia,wierciła wierciła i dojechała chyba do nerwu bo zabolało,powiedziała jeszcze troszkę i potem dała trutkę.Mam byc za 2 tyg. bo ma jakis wyjazd...Kazała zrobić RTG zęba nr 6 i 7.
Nr 6 wydaje mi sie ze mialam leczoono w zeszłym roku-chyba, pamietam,ze igiełkami coś wyciągała,ze bolało bardzo to wszystkoI teraz znów nr 7 eh:/Wtedy tez miałam zapalenie miazgi.

Moje pytania to:

Chyba nic sie nie stanie jak trutka bedzie 2 tygodnie?

Czy mozliwe jest ze jak Pani dała trutkę to ten ząb mnie nawet nie bolał?Moze minimalnie od czasu do czasu dziwne uczucie??Moze juz wycierpiałam sie przez weekend i dał na luz ten ząb?No bo chyba trutka zadziałala,mimo ze ząb z nią nie bolał?kiedyś jak mialam trutkę w zębie(własnie w zebie nr 6 to błupało jak nie wiem co, przez klika godzin)???

Kolejna sprawa,coś dziwnego widzę na zdjęciu,dziwnie krzywa kość.CO to moze byc?Chciałabym załączyć zdjecie RTG ale nie wiem jak zrobić to zeby było widac?Ciągle jest mało czytelne.Mam skan ale nie wiem co zrobić????

Prosze odpiszcie.Wizyte mam dopiero 27 lutego a chciałabym to z kimś skonsultowacBęde wdzięczna
iwoncia_83
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 17 lut 2012, 23:26
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Kilka pytań odnosnie leczenia kanałowego

Nieprzeczytany postautor: mymy » 19 lut 2012, 23:39

Witam,
- nic się nie stanie
- możliwe, zależy to od stanu miazgi
- albo zdjęcie załączyć w zewnętrznym serwisie, np. http://imageshack.us i wkleić link lub klikając na Odpowiedz, załączyć obrazek w polu poniżej tego do wpisywania tekstu postu.
pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Kilka pytań odnosnie leczenia kanałowego

Nieprzeczytany postautor: Gosia » 28 lut 2012, 15:14

Przy dzisiejszych metodach i nowoczesnym sprzęcie nie ma prawa boleć, znieczulenie podaje komputer i w zależności od potrzeby i rodzaju leczenia to się je podaje... samo leczenie kanałowe pod mikroskopem odbywa się na jednej wizycie, wiem bo miałam... chyba że jest stan zapalny to trzeba zastosowac lekarstwo... ale ogólnie jest to bezbolesne leczenie. Tak więc zależy jaki sprzęt ma lekarz do którego chodzisz. Nie wiem skąd jesteś ale jak z Poznania to ja polecam dr Sobotę super babka i ma gabinet na strzeszynie.
Gosia
 

Odp.: Kilka pytań odnosnie leczenia kanałowego

Nieprzeczytany postautor: CandeoPoznan » 29 lut 2012, 12:21

Szanowni Państwo,
w trakcie leczenia kanałowego (fachowo zwanego endodoncją) stomatolog izoluje ząb specjalnym płatem gumy – koferdamem. Następnie otwiera go, by mieć dostęp do kanałów, które musi oczyścić z zakażonej bakteriami miazgi, a później wypełnić specjalnym materiałem obojętnym dla organizmu. Podczas zabiegów dentysta często musi się zmierzyć z przeszkodami takimi, jak nietypowa budowa zęba, a także wąskie lub zarośnięte kanały, których ujścia, gdy patrzy się na nie „gołym okiem”, wyglądają jak główki szpilek. Zdarza się nawet, że w komorze zęba można znaleźć pozostałe tam po poprzednich zabiegach odłamki narzędzi. Przeoczenie kanału albo jego niedostateczne oczyszczenie czy nieszczelne wypełnienie może spowodować poważne powikłania w przyszłości i konieczność powtórzenia leczenia, a nawet utratę zęba. Dlatego na zabieg endodoncji warto wybrać się do dentysty, który korzysta z mikroskopu stomatologicznego. Pozwala on na kilkunastokrotne powiększenie pola zabiegowego, co znacznie ułatwia pracę oraz w znacznym stopniu zwiększa szanse na powodzenie zabiegu.
CandeoPoznan
 

Odp.: Kilka pytań odnosnie leczenia kanałowego

Nieprzeczytany postautor: viviene » 04 mar 2012, 23:16

Pewnie tylko,że u mnie w mieście to koszt takiego leczenia pod mikrskopem wynosi ok 1000 zł, do tego jeszcze kilka dodatkowo płatnych aczkolwiek niezbędnych zabiegów i suma wychodzi większa niż dla niejednego pacjenta miesięczna wypłata. Każdy wie,że to lepsza opcja,nie można przeczyć ale kogo na to stać? nie ma się co dziwić,że ludzie "próbują" ratować zęby tańszymi sposobami. Swoją drogą ciężko mi sobie wyobraźić co w tym leczeniu pod mikroskopem takiego drogiego,że to musi tyle kosztować...może sam ten mikroskop w zakupie kosztuje grube "mliony"?
viviene
Początkujący
 
Posty: 2
Rejestracja: 04 mar 2012, 23:00
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Kilka pytań odnosnie leczenia kanałowego

Nieprzeczytany postautor: s.kasia88 » 02 maja 2012, 15:03

Ja również mam problem z leczeniem kanałowym.
Jestem w trakcie leczenia kanałowego górnej siódemki, pierwsza wizyta- lekarstwo i fleczer, druga wizyta po około 6 dniach- wyciągniecie nerwów, wypełnienie tymczasowe i fleczer.
I tu pojawia się problem- odkąd dal wypełnienie tymczasowe początkowo ząb zaczął boleć przy nagryzaniu, a po około 3 dniach zaczął mnie pobolewać i czasem lekko- czasem mocniej boli do teraz (boli, przestaje na kilka godzin i znowu boli) a dziś jest środa :(
Czy to normalne??
Kolejna rzecz- wyjeżdżam w niedzielę na miesiąc czasu, czy wypełnienie tymczasowe może tak długo być w zębie i nic poważnego się nie stanie?? Dentysta powiedział, że spokojnie mogę jechać i jak wrócę to dokończymy ząb, jednak co jeśli boleć nie przestanie i będzie mnie bolał przez cały okres wyjazdu?? Czy może lepiej wydłubać fleczer i zostawić ząb otwarty- albo udać się do dentysty??
Pomóżcie proszę!
s.kasia88
Początkujący
 
Posty: 6
Rejestracja: 30 kwie 2012, 22:58
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: 1
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Kilka pytań odnosnie leczenia kanałowego

Nieprzeczytany postautor: mymy » 02 maja 2012, 23:34

Witam,
oczywiście że nie jest normalnym że boli. Możliwe że nie została usunięcia cała miazga ("nerw"). Warto wrócić, opowiedziec o objawach i poprosić o środek antybakteryjny do kanałów i lepsze wypełnienie tymczasowe; na tak długi okres polecam szkłojonomer a nie fleczer.
Pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Kilka pytań odnosnie leczenia kanałowego

Nieprzeczytany postautor: Gość » 18 lip 2012, 20:39

Witam,
wczoraj tj we wtorek byłem na leczeniu kanałowym górnej 6stki
podczas niego pod znieczuleniem została usunięta miazga z 3 kanałów; kanały zostały "czymś" wypełnione, a na wierzch dostałem fleczer
dziś tj w środę zauważyłem, że tenże fleczer ściera mi się w dość szybkim tempie, a pod nim czuję coś w rodzaju pulsowania.. nie boli ale trochę mnie to niepokoi..
czy jest jakiś sposób by zapobiec ścieraniu się fleczera? czy powinno mnie niepokoić to "pulsowanie"?
bardzo proszę o szybką odpowiedź w mojej sprawie.
z góry dziękuję
Gość
 

Odp.: Kilka pytań odnosnie leczenia kanałowego

Nieprzeczytany postautor: mymy » 19 lip 2012, 15:09

Witam,
w zależności od tego jaki był to stan zapalny jest to dopuszczalne. To ze fleczer się ściera jest absolutnie normalnym, jest to w końcu materiał tymczasowy.
W razie narastania objawów proszę wrócić do dentysty.
Pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Kilka pytań odnosnie leczenia kanałowego

Nieprzeczytany postautor: pola_4 » 14 mar 2018, 13:54

W dzisiejszych czasach leczenie kanałowe można przeprowadzić na jednej wizycie pod mikroskopem. Nowoczesny gabinet http://dentalorto.pl oferuje takie usługi.
pola_4
Początkujący
 
Posty: 2
Rejestracja: 14 mar 2018, 13:32
Płeć: Kobieta
Jestem: Inna osoba
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Kilka pytań odnosnie leczenia kanałowego

Nieprzeczytany postautor: Kuba9 » 16 mar 2018, 10:52

Kanałowe to ciężki temat ;)
Kuba9
Początkujący
 
Posty: 6
Rejestracja: 17 paź 2017, 12:51
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Asystentka/Higienistka
Tytuł / Specjalizacja: Asystent stomatologiczny
Kierunek studiów: Asystent stomatologiczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Rzeszów
Uczelnia: Technikum
Pracuję: Nie

Poprzednia

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Leczenie kanałowe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

  • Reklama
cron