• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

re endo

Pytania, obawy
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

re endo

Nieprzeczytany postautor: aniabla » 22 lut 2017, 02:43

Witam,

Mam pytanie co do re endo, czyli wtornego kanalowego. Mialam kanalowe 3 lata temu. Zaczelo sie od widocznej ropy na dziasle. Dentysta przepisal wtedy antybiotyk, z powodu infekcji, a nastepnie leczyl zeba (szostke) kanalowo. Infelcja pojawila sie znow, po 3 latach. Okazali sie, ze nie wszystkie kanaly zostaly wypelnione za pierwszym razem. Dostalam antybiotyk, ktory zadzialal, ale na wizyte do endodonty umowiona jestem za 4 tygodnie. Endodontka mowila, ze nie powinnam juz miec przepisywanych antybiotykow, bo niszcza one flore bakteryjna. O Ile antybiotyk byl przepisany tydzien temu i zadzialal, bo ropa na dziasle zniknela i infekcja chwilowo zniknela na zdjeciu rtg, o tyle teraz, znow mam na dziasle widoczne, ze ropa znow sie zbiera. Wizyta za 3 tygodnie. Moje pytanie brzmi, czy jesli znow infekcja powroci, endodonta moze otwotzyc zab i zaczac drugie kanalowe? Czy nie grozi to zakazeniem? Czy znow nalezy bedzie brac antybiotyk tak by infekcja zniknela na czas otwarcia zeba? Zab powinien byc chyba otwarty jak najszybciej po zastosowaniu antybiotyku czy nie ma to jednak znaczenia? Prosze o porady!
aniabla
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 22 lut 2017, 02:24
Płeć: Kobieta
Jestem: Uczeń
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Wroclaw
Uczelnia: UW
Pracuję: Tak

Reklama

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Leczenie kanałowe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

  • Reklama