• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Wyciek z nosa po leczeniu kanałowym

Pytania, obawy
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Wyciek z nosa po leczeniu kanałowym

Nieprzeczytany postautor: Mellon » 09 lis 2010, 00:18

Końcem października miałam leczoną kanałowo górną prawą szóstkę. Niestety leczenie nie poszło dobrze, bo stomatolog przebił sie za daleko i gutaperka była "wciśnięta" do kości, oczywiście na drugi dzień musiałam biec znowu do dentysty, bo rano pojawił się bój nie do zniesienia. Przepisano mi antybiotyki i już po 2 dniach ból ustał (ale przykładnie całą zalecona dawkę zjadłam), stomatolog po tygodniu wyciągnął trochę gutaperki, "załatał" zęba i niby wszystko jest w porządku, ale niestety czasami (czyli ok 1 raz na 2 dni) mam taki żółty wyciek z nosa. Na początku, czyli zaraz po felernym leczeniu wyciek ten czuć było tym podchlorynem do czyszczenia. Moje pytanie jest takie, czy te wycieki mają szanse ustać same, czy trzeba sie zgłosić do stomatologa i niedaj Bóg powtórzyć kanałowke??
Mellon
 

Reklama

Odp.: Wyciek z nosa po leczeniu kanałowym

Nieprzeczytany postautor: mymy » 09 lis 2010, 17:15

Witam,
powinna pani mieć zrobione zdjęcie RTG pantomograficzne by zobaczyć jak blisko gutaperka jest w stosunku do dna zatoki szczękowej. Z tego co Pani pisze wynika, iż lekarz przebił się do zatoki szczękowej i płucząc kanał wpuścił tam trochę podchlorynu sodu. Zatoka szczękowa jest połączona z przewodami nosowymi, więc jak najbardziej taki objaw mógł się pojawić.
Więc najpierw trzeba zrobić zdjęcie, potem chyba do laryngologa by stwierdził czy połączenie z zatoką dalej istnieje i czy współistnieje zapalenie zatok, a co ta tym idzie czy dalej będzie się utrzymywać wyciek wydzieliny.
pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Wyciek z nosa po leczeniu kanałowym

Nieprzeczytany postautor: ram » 26 maja 2012, 00:49

Miałam identyczna sytuację jak mellon. Ból niesamowity kiedy podchloryn wpada do zatoki.teraz policzek jest obolały miesiąc po całym zdarzeniu ale stomatolog zapewnia ze gojenie moze troche potrwać a ja mam obawy gdyz ten ząb był robiony pod mostek:(na razie będzie założony pod fleczer ale musze skonsultowac się z jakimś specem. jesli cos w najbliżym czasie bedzie nie tak to mam pretekst zeby reklamować mostek który wyniósł mnie fortune nie wliczając bólu, opuchlizny i siniaka na policzku......
ram
 

Odp.: Wyciek z nosa po leczeniu kanałowym

Nieprzeczytany postautor: ANKA1212 » 28 lip 2012, 17:26

witam mam ten sam problem jestem przerazona.po nieudanym leczeniu kanałowym leci mi z nosa żółty płyn,zjadłam antybiotyk tylko przez jeden dzień bo dostałam na niego uczulenie {dalacin c 300)ząb mnie już nie boli ale płyn nie przestaje lecieć byłam u dentystki ona zrobiła zdjęcie i przyznała że wypełnienie jest troszke za daleko ,stwierdziła również że nie ma co tego ruszać bo ząb się przyzwyczai i wszystko będzie dobrze.oczywiście nie przyznała się że płyn który leci mi z nosa to jej sprawka.tego dowiedziałam się dopiero od was.prosze napiszcie mi co mam zrobić skoro nie moge jeść antybiotyku.czy stomatolog powinien usunąć wypełnienie,czy powinnam iść na jakieś inne prześwietlenie,czy jeśli nie zjem antybiotyku to nic się nie staneie.jak długo ten płyn może mi wylatywać?pozdrawiam
ANKA1212
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 28 lip 2012, 17:18
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: ds
Kierunek studiów: ds
Rok studiów: 1
Miasto uczelni: ds
Uczelnia: ds
Pracuję: Tak

Odp.: Wyciek z nosa po leczeniu kanałowym

Nieprzeczytany postautor: mymy » 29 lip 2012, 22:25

sugeruję wizytę u laryngologa, musi stwierdzić współistnienie zapylenie błony śluzowej zatoki, może ją przepłukać a i może tez przepisać inny antybiotyk.
Pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Leczenie kanałowe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

  • Reklama
cron