• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

BÓL PO OCZYSZCZENIU KANAŁÓW I ODBUDOWIE ZĘBA

Pytania, obawy
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

BÓL PO OCZYSZCZENIU KANAŁÓW I ODBUDOWIE ZĘBA

Nieprzeczytany postautor: madzia546 » 09 wrz 2012, 22:12

WITAM MAM OGROMNY PROBLEM WE WTOREK BYŁAM U DENTYSTY NA LECZENIU KANAŁOWYM, Z RACJI TEGO ŻE ZĄB BYŁ OBŁAMANY, DENTYSTA MI GO ODBUDOWAŁ, NASTĘPNIE OCZYŚCIŁ WSZYSTKIE KANAŁY WYPŁUKAŁ ITP... ZAŁOŻYŁ JAKIEŚ WYPEŁNIENIE PO CZYM ZAPROSIŁ ZA 2 TYG NA ZAŁOŻENIE PLOMBY, PROFILAKTYCZNIE ZAPISAŁ ANTYBIOTYK GDYBY ZĄB BOLAŁ. ANTYBIOTYK WYKUPIŁAM JESZCZE TEGO SAMEGO DNIA BO BÓL BYŁ NIE DO ZNIESIENIA, NIESTETY NIE ZADZIAŁAŁ, WIĘC W CZWARTEK WYLĄDOWAŁAM PONOWNIE NA FOTELU. PO RAZ KOLEJNY WYKONANO ZDJĘCIE ZĄB BARDZO ŁADNIE WYGLĄDA... PONOWNIE PROFILAKTYCZNIE GO OCZYSZCZONO WYPŁUKANO I ODESŁANO DO DOMU, BÓL ZĘBA NA KTÓRY NIE DZIAŁAJĄ ŻĄDNE MEDYKAMENTY NP: KETONAL, AULIN, PYRALGINA TŁUMACZONO MI NIEWŁAŚCIWYM CIŚNIENIEM W ZĘBIE... POMOCY!!!!!!! NIE WIEM CO MAM TERAZ ROBIĆ ZĄB CIĄGLE BOLI DENTYSTA ZAPRASZA NA KOLEJNE PŁUKANIE CO JEST MIMO ZNIECZULEŃ NIEMIŁOSIERNIE BOLESNE.
PS: MAM WRAŻENIE ŻE BOLĄ MNIE ŚCIANKI ZĘBA NIE WNĘTRZE
PROSZĘ O POMOC
madzia546
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 09 wrz 2012, 21:58
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: licencjat
Kierunek studiów: prawo
Rok studiów: 3
Miasto uczelni: kraków
Uczelnia: student
Pracuję: Nie

Reklama

Odp.: BÓL PO OCZYSZCZENIU KANAŁÓW I ODBUDOWIE ZĘBA

Nieprzeczytany postautor: jane666 » 10 wrz 2012, 14:38

Witam,
Mam podobny problem z dwoma leczonymi kanałowo zębami. Chodzi o górne 6 i 7 po lewej stronie. W październiku ubiegłego roku rozpoczęło się u mnie leczenie kanałowe wspomnianej 6. Leczenie zostało zakończone, a w zębie założono wypełnienie. Pomimo tego ząb cały czas bolał przy nacisku przez kilka tygodni. Nie był to wielki ból, ale odczuwalny. Ponownie został otwarty, a kanały przeczyszczone. Na wizycie pani stomatolog zauważyła, że 7 obok również posiada ubytek z boku, który nie był widoczny wcześniej i po rozwierceniu stwierdziła, że również nadaje się do kanałowego. Cała procedura czyszczenia kanałów w obu zębach była powtarzana kilkakrotnie w niewielkich odstępach czasu, ze względu na nieustępujący ból przy nacisku. Potem miałam kilkumiesięczną przerwę w leczeniu (wiem głupota), ale w czasie tej przerwy oba zęby się "uspokoiły". Tydzień temu poszłam na wizytę w celu zakończenia leczenia i wypełnienia kanałów. Zrobiono mi RTG, które nie wykazało żadnych patologicznych zmian. I znowu czyszczenie kanałów. Jednak w czasie wizyty poczułam bardzo silny ból (mimo znieczulenia). Pojawił się obrzęk policzka, a na drugi dzień siniec sporych rozmiarów na zewnętrznej stronie policzka, jak i wewnątrz oraz zasinienie pod okiem. W ubiegły piątek zgłosiłam się do pani stomatolog celem wyjaśnienia przyczyny tych objawów. Okazało się, że podczas wizyty miało miejsce przepchnięcie podchlorynu sodu. Pani doktor przypisała mi Dalacin C oraz Metronidazol. Tego samego dnia wieczorem poczułam silny pulsujący ból w 7, w związku z czym zgodnie z zaleceniem wydłubałam fleczer. W sobotę miała miejsce kolejna wizyta, podczas której pani doktor ponownie przeczyściła kanały i założyła fleczer. Ponadto miało miejsce nacięcie (!!!) krwiaka, który znajdował się na wewnętrznej stronie policzka. Cały dzień ból był nie do wytrzymania, pomimo zastosowanych leków przeciwbólowych. Początkowo był jednostajny, pod wieczór przeszedł w taki w miarę znośny, czasami nasilający się (uczucie jakby wypychania zęba co chwila, tak jakby przez gazy, po czym duży ból). Jedyne, co mi pomagało to zimne okłady i pozycja leżąca. Jak tylko wstawałam z łóżka to znów zaczynało bardziej boleć. Na dzień dzisiejszy nadal odczuwam ból przy nacisku na oba zęby, jak również czasem pojawia się stały ból o w miarę niewielkim natężeniu, a czasami jakby swędzenie pod zębami. Na piątek została mi wyznaczona kolejna wizyta, jednak nie wiem czy się na nią zgłosić, czy po prostu nie pójść do innego stomatologa. Proszę o ocenę czy postępowanie pani doktor było właściwe w opisanej przeze mnie sytuacji.
jane666
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 10 wrz 2012, 14:06
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: BÓL PO OCZYSZCZENIU KANAŁÓW I ODBUDOWIE ZĘBA

Nieprzeczytany postautor: mymy » 01 paź 2012, 23:38

jednoznacznie nie mogę stwierdzić co jest przyczyną bólu, może oprócz podchlorynu nieostrożnie opracowywano kanał i narzędzie wychodziło poza wierzchołek korzenia. Może istnieje dodatkowy kanał w zębie...
Osobiście staram się go zawsze wyszukać a w sytuacjach gdzie powstają takie bóle zakładam do kanałów jakiś środek przeciwzapalny.
Pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak


Wróć do Leczenie kanałowe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

  • Reklama