• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

powtorne leczenie kanałowe

Pytania, obawy
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

powtorne leczenie kanałowe

Nieprzeczytany postautor: ela » 27 maja 2012, 18:26

Ponad 1,5 roku temu mialam leczony ząb trzonowy.Po zabiegu odczuwalam dolegliwosci bolowe.Poniewaz w zwiazku z inna dolegliwoscia przyjmowalam antybiotyki ok.pol roku dolegliwosci nie byle dokuczliwe.Pozniej juz staly sie niemal codziennoscia wraz z bolami szczeki.Na tyle dokuczliwe,ze wymoglam otwarcie zeba.RTG ,ze mam przepchniecie materialu.
Tyle powiedzial lekarz.Pierwsze leczenie kanalowe to 2 wizyty.pierwsza to znieczulenie i wyjecie nerwow,druga oczyszczenie kanalow bez plukania i zamkniecie zeba.Teraz drugie leczenia trwa juz wiele tygodni,polega na zmianach opatrunkow z wlaczeniem jakis lekow do kanalu.Bez skutku.Otwarty jest tylko jeden kanał.Przy kazdej wizycie odczuwam bol gdzies na koncu korzenia.Bole szczeki i zeba ustaly ale zab jest bolesny przy opukiwaniu i nagryzaniu.Wiec uparcie nie pozwalam zamykac.RTG nie ma potrzeby wykonywac-to slowa lekarza.Sugestia,ze,jak nie dam rady to powiem mnie zadziwia.Zalezy mi na uraowaniu tego zeba i nie wiem jak dalej postapic.Zmienic lekarza?Zdecydowac sie na leczenie mikroskopowe?Czy prowadzenie tego leczenia jest wlasciwe?Czy jakikolwiek lekarz podejmie sie leczenia zęba na takim etapie
B.prosze o poradę,jestem juz zdesperowana.Dziekuje
ela
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 27 maja 2012, 00:38
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Reklama

Odp.: powtorne leczenie kanałowe

Nieprzeczytany postautor: mymy » 27 maja 2012, 23:20

Witam,
bez zdjęcia by skontrolować ząb po leczeniu kanałowym nie ma nawet co mówić. Skąd lekarz wie, że akurat ten jeden kanał trzeba ponownie oczyścić? Możliwe że trzeba tak zrobić z innym/wszystkimi kanałami.
Proszę zapytać lekarza ile jest kanałów, czasem występuje kanał dodatkowy, który najlepiej jest wybadać mikroskopem, ale bez RTG nie ma co zaczynać.
Myślę że to nie jest etap "nie do dokończenia" przez innego lekarza. Sugeruję najpierw szczerą rozmowę z lekarzem.
Pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: powtorne leczenie kanałowe

Nieprzeczytany postautor: ela1 » 04 lip 2012, 18:24

zmienilam jednak lekarza,zrobilam zdjecie i udalam sie do gabinetu na leczenie pod mikroskopem.Zdjecie wykazalo 3 ogniska zapalne,oraz nie usuniety material ,ktory znajdowal sie ponizej korzenia..Na pierwszej wizycie udrozniono mi wszystkie kanaly,wlozono antybiotyk,usunieto material.Jest szansa powiedzial lekarz.Dzis juz trzecia doba po interwencji i ząb coraz mniej reaguje ,mam nadzieję,ze uda sie go uratowac.Zapomnialam tylko zapytac jak dlugie dzialanie ma ten antybiotyk w kanale.Czy nadal bedzie nastepowala poprawa na skutek antybiotyku w zebie.Mam sie zglosic dopiero za 2 tyg.,jesli nic sie nie bedzie dzialo celem opracowania korony zeba.
ela1
 

Odp.: powtorne leczenie kanałowe

Nieprzeczytany postautor: mymy » 05 lip 2012, 22:58

Witam,
no właśnie 2-3 tygodnie trwają odstępy między wizytami jeśli używa się leków do kanałów, wtedy na pewno już żaden lek nie będzie działać albo będzie działać ostatkiem sił.
Pozdrawiam

ps.: właśnie od zdjęcia i udrożnienia kanałów trzeba było zacząć..
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: powtorne leczenie kanałowe

Nieprzeczytany postautor: mikolaj33 » 19 lut 2019, 08:53

Ja nigdy w swoim życiu na leczenie kanałowe nie narzekałem.Moim zdaniem to jest normalne leczenie jak każde.

_______________________________________________
deski snowboardowe damskie
mikolaj33
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 19 lut 2019, 08:48
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: historia
Kierunek studiów: historia
Rok studiów: 2
Miasto uczelni: warszawa
Uczelnia: historia
Pracuję: Tak

Odp.: powtorne leczenie kanałowe

Nieprzeczytany postautor: Amtrax » 21 lut 2019, 15:01

To wszystko zależy jaki jesteś poddatny na ból i czy się nie boisz dentysty. U mnie leczenie kanałowe zawsze wiązało się z dużym stresem.
Amtrax
Początkujący
 
Posty: 4
Rejestracja: 21 lut 2019, 14:55
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: inna osoba
Kierunek studiów: inna osoba
Rok studiów: -
Miasto uczelni: *-*
Uczelnia: *-*
Pracuję: Nie


Wróć do Leczenie kanałowe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

  • Reklama