• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Leczenie kanałowe - objawy po

Pytania, obawy
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Leczenie kanałowe - objawy po

Nieprzeczytany postautor: Griszas24 » 11 lut 2019, 12:01

Witajcie,

Półtora roku temu trafiłem z górna jedynką do "swojego" od 12 lat dentysty z mała dziurką z przodu. Pomyślałem wtedy - 5 min i po sprawie. Okazało się, według mojego lekarza, że ząb jest pękniety po długości i zaleca leczenie kanałowe. Ok nie znam się więc zgodziłem się. Po półroku trafiłem do niego z powrotem, bo miałem silny stan zapalny w kanale, a wcześniej inny lekarz stwierdził, że żadnego pękniecia tutaj nie widzi. Tak więc po otworzeniu kanału okazało się, że zebrała się ropa. Stwierdzenie, które mnie powaliło brzmiało: Kanał był źle opracowany. Przeleczył go jeszcze raz i dolegliwości ustąpiły na około 8 miesięcy. Po 8 miesiącach owy ząb zaczał mi puslować, miałem wrażenie, że czuje w nim tętno. RTG nic nie wykazało, kanał otworzony 3 raz przeleczony, plus antybiotyki i nic. W końcu stwierdzenie, że być może jest stan zapalny pomiędzy kościa a korzeniem. Decyzja wyrywamy zęba, uzupelniamy kość goi sie i wstawiamy implanta.

Wszystko fajnie, gdyby nie to, że po wyrwaniu zęba nr 1 pulsowanie przeszło mi na zęba numer 2. Ten ząb zdrowy ogniska prochnicy zlikwidowane, a pulsowanie jest dalej, RTG nic nie wykazuje. Inna konsultacja inny lekarz stwierdzil, że ząb może umierac.

Jeszcze inny wysłał mnie do neurologa i tam skierowanie na RM. Czekam na wynik RM, ale już teraz zapytam Was czy ktoś ma pomysł na to pulsowanie w 2 ?
Griszas24
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 11 lut 2019, 11:49
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Reklama

Odp.: Leczenie kanałowe - objawy po

Nieprzeczytany postautor: karol44377878 » 14 lut 2019, 09:29

Jak zawsze leczyłem się kanałowo to po prostu wszystko mnie bolało.Były dni że nawet nie mogłem wstać z łóżka.To było okropne.
____________________________________________________
włochate koce
karol44377878
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 14 lut 2019, 09:23
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Uczeń
Tytuł / Specjalizacja: warszawa
Kierunek studiów: historia
Rok studiów: 2
Miasto uczelni: warszawa
Uczelnia: historia
Pracuję: Tak


Wróć do Leczenie kanałowe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Reklama
cron