• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Ból nogi od leczenia kanałowego?

Pytania, obawy
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Ból nogi od leczenia kanałowego?

Nieprzeczytany postautor: host6 » 14 mar 2013, 21:35

W wieku 16 lat miałam leczoną lewą, dolną szóstkę kanałowo. Po 15 latach ząb zaczął brzydko pachniec, później zaczął bolec. pojawiły się też w wypełnieniu?/kości zęba? mikroskopijne dziurki no i ząb posiniał. Stomatolog stwierdził, ze mam jeszcze jeden (4-ty) niewyleczony kanał. W kwietniu 2012 ząb został jeszcze raz zrobiony. W sierpniu 2012 zaczęło pobolewac mnie dziąsło przy szóstce i utrzymywał się brzydki zapach. Zaczęła też wtedy pobolewac mnie lewa kośc(?) piszczelowa.
Udałam się do chirurga chciałam pozbyc się juz tego zęba. ten wykonał RTG. Zmian w szóstce nie było i powiedzaił, ze ten ból jest od ósemki (była tam niewielka próchnica z tyłu i powiedział, że są zmiany w miazdze - jak mi powiedzaił później inny stomatolog to nie musiały byc zmiany tylko ząb był po prostu przeciążony). Po usunięciu ból był nie do wytrzymania, ale przy 6. Napuchły mi dziąsła od szóstki do dwójki. Przy siódemce nic się nie działo. Poczułam ulgę gdy po kilku dniach inny lekarz przepłukał mi kieszeń dziąsłową przy 6.
Ból nogi utrzymywał w jednym miejscu miesiąc, później miesiąc go nie było i tak na zmianę. Zrobiłam RTG nogi (OK.). W styczniu 2013 ból nogi zaczął byc "wędrujący" i już nie czułam go w kości tylko jakby w żyłach, głębiej pod skórą. Przemieszczał się w obrębie łydki, a to do stopy, a to bliżej kolana. Raz kiedy mąż masował mi łydkę poczułam, że w tym samym czasie ból zęba.
Od kilku dni boli mnie ząb kanałowy. W nocy poczułam jakby coś zaczęło przemieszczac mi się w żyle z tyłu - od kolana w górę (uczucie w tym czasie lekkiego chłodu w tym miejscu) do pośladka (trwało to minutę). Za jakiś czas poczułam jakby ukłucie w brzuchu, potem klatka piersiowa. Rano powiększyły mi się węzły chłonne żuchwowe (trochę bolą). Następnie lekki ból kłójący? w głowie. Temp. ciała 36,5. ząb lekko pobolewa (jest to ból umiejscowiony w dole zęba jakby pod korzeniem). Czuję się lekko rozbita, momentami jakby drętwięjący ból lewej żuchwy. Noga ciągle boli i czuję jakby ten ból przesuwał sie górę do pośladka). Nadal powiększone węzły chłonne, miejscowe, czasowe jakby rozpierające bóle głowa, twarz. Czy jet możliwe, że ten ból nogi jest od kanałowego. Boję się żebym nie dostała sepsy. Nie choruję na żadne choroby. Od kilkunastu lat mam cały czas powiększony węzeł chłonny za lewym uchem
host6
Początkujący

Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Reklama

Odp.: Ból nogi od leczenia kanałowego?

Nieprzeczytany postautor: mymy » 15 mar 2013, 20:46

trochę to wszystko... abstrakcyjne.. Na 100 letnią kobietę to mało ma Pani dolegliwości ;-)
Proszę udać się do lekarza rodzinnego, ciężko mi powiązać ból nogi z zębem, w dodatku wędrujący ból nogi.. A węzeł chłonny może być powiększony przez usuwanie. A ten powiększony węzeł chłonny za uchem to wybadała Pani sama czy ktoś to zdiagnozował? Było USG?
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator

Jestem: Lekarz dentysta
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Nieprzeczytany postautor: host6 » 15 mar 2013, 21:39

W nocy, w czasie snu bardzo się spociłam. Rano czułam się dobrze. Ok 16 znów zaczęły się bóle w nodze i co mnie dziwi też boli mnie wtedy ząb???? Lekko powiększone węzły chłonne, nie bolące.
Ósemkę miałam usuwaną w październiku 2012 więc te węzły podżuchwowe nie są od niej.
Kiedyś powiedziałam interniście o węźle chłonnym za uchem. Powiedział: -Niektórzy po prostu tak mają...
host6
Początkujący

Nieprzeczytany postautor: mymy » 16 mar 2013, 18:07

host6 pisze:Niektórzy po prostu tak mają...

to nie jest diagnoza, warto zrobić USG
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator

Jestem: Lekarz dentysta
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Nieprzeczytany postautor: WrozkaZebuszka » 02 lut 2017, 12:58

Otóż to należy wykonać usg i wtedy będzie jasno na białym.
WrozkaZebuszka
Weteran

Jestem: Inna osoba

Nieprzeczytany postautor: elabarbara » 18 kwie 2017, 16:36

Lepiej wybrać się do lekarza i niech zleci wykonanie wszystkich badań w tym usg. Na własną rękę nie ma co się leczyć. Bardzo dobry gabinet USG polecam w Warszawie na ul białobrzeskiej 28. http://www.gabinetusg.com.pl/ Ja wykonywałąm tam badania USG i miałam konsultację lekarza specjalisty. Wykonują szereg specjalistycznych badań.Wykonują USG układu wrotnego, tętnic nerkowych, brzucha, szyi i węzłów chłonnych, sutków, ślinianki i innych narządów zależnie od potrzeb Pacjentów. Dlatego z twoją dolegliwością lepiej zrobić dokładne badanie.
elabarbara
Hero member

Nieprzeczytany postautor: alexis3 » 08 wrz 2017, 09:31

Nie wiem skąd pani jest ale zdecydowanie tak jak wyżej było napisane bez USG się nie obejdzie. Jeżeli lekarz rodzinny nie chce wystawić skierowania (spotkałam się kiedyś z taką sytuacją ) to trzeba zmienić lekarza albo iść prywatnie. Bardzo dobry i całkiem niedrogi gabinet usg w Łodzi http://melissamed.pl/usg znajdziesz tutaj. Miałam okazje skorzystać z ich usług i zdecydowanie mogę polecić.
alexis3
Początkujący

leczenie kanałowe pod mikroskopem Kraków

Nieprzeczytany postautor: lenaa » 11 wrz 2017, 13:57

Moim zdaniem to nie jest możliwe, aby noga bolała od leczenia kanałowego. Ja mam swojego dentystę w Krakowie i ten robił mi leczenie kanałowe pod mikroskopem. Świetna sprawa, bo to eliminuje wszelkiego rodzaju komplikacje i niepotrzebny ból. Fachowo nazywa się to endodoncja mikroskopowa, z resztą sprawdźcie sami tę stronę leczenie kanałowe
lenaa
Aktywny

Jestem: Student
Kierunek studiów: Fizjoterapia
Rok studiów: 4
Miasto uczelni: Szczecin

Nieprzeczytany postautor: Dorota55 » 18 wrz 2017, 09:17

Moim zdaniem ból nogi nie może być powiązany z leczeniem kanałowym. Nigdy o takim przypadku nie slyszałam a trochę interesowalam sie tym.
Dorota55
Początkujący

Wróć do Leczenie kanałowe