• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Jak na mówić dziecko do pójścia do dentysty?

Wasze pytania odnośnie dzieci, ich zachowania w gabinecie; jak postępować z dziećmi w domu i w gabinecie.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Odp.: Jak na mówić dziecko do pójścia do dentysty?

Nieprzeczytany postautor: elka74 » 22 lip 2020, 13:33

Ja to dopiero mam wyzwanie, ponieważ muszę zapisać swoje dziecko do ortodonty. Chciałabym zadbać o jego zęby, jak najlepiej, aby w przyszłości nie było żadnych problemów. W naszej okolicy znaleźliśmy gabinet https://glamsmilepoland.pl/oferta/ortodoncja/ Odpowiedni cennik oraz ciekawa oferta, która może wielu osobom się spodobać.
elka74
Weteran
 
Posty: 1066
Rejestracja: 13 lis 2017, 23:26
Płeć: Kobieta
Jestem: Inna osoba
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Reklama

Odp.: Jak na mówić dziecko do pójścia do dentysty?

Nieprzeczytany postautor: dynamical » 02 kwie 2021, 20:53

Na pewno do całej sytuacji należy podejść ze spokojem i nie zmuszać dziecka do niczego. Nie można jednak lekceważyć wizyt u denstysty, warto też zapytać go, jak dbać o zęby mleczne w domu.
dynamical
Dociekliwy
 
Posty: 36
Rejestracja: 09 maja 2016, 13:23
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Jak na mówić dziecko do pójścia do dentysty?

Nieprzeczytany postautor: leman » 23 lis 2022, 12:55

Jeszcze nie poznałem takiego malucha, którego nie przerażałaby perspektywa kontroli u stomatologa. Obce otoczenie, szpitalny wystrój gabinetu, niepokojące dźwięki...Ale cóż, właśnie w tym rola rodzica, żeby dziecko uspokoić i stopniowo przyzwyczajać do takich zabiegów. My z synem na wizyty adaptacyjne chodziliśmy jeszcze zanim pojawiły się problemy z zębami, dzięki temu nawet przy pierwszym plombowaniu obyło się bez ataku paniki i płaczu. Dużo zależy też pewnie od usposobienia danego brzdąca, ale myślę, że z dentystą warto oswajać nawet te pozornie odważne maluchy. Na https://www.twojinformator.pl/jak-przygotowac-dziecko-do-pierwszej-wizyty-u-dentysty/możecie sobie przeczytać, w jakim wieku warto skorzystać z takiej opcji. Moim zdaniem idealnie byłoby to zrobić już w pierwszych miesiącach życia, w ten sposób dziecko szybko zbuduje pozytywne skojarzenia z gabinetem dentysty. Nam się udało to nieco później, ale wstępne wizyty zrobiły swoje. Zero lęku, jeśli chodzi o stomatologa.
leman
Aktywny
 
Posty: 26
Rejestracja: 11 kwie 2016, 11:14
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Poprzednia

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Strefa dzieci

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

  • Reklama